Hakkımızda

HİKAYEMİZ

Planto Baby olarak anne ve bebeğin birbirine güvenli bağlanmasına ve fiziksel, zihinsel ve duygusal dengeyi içeren bütünsel sağlığına katkı sağlayacak bilimsel yöntemler ile geliştirilmiş “Custom Tailored” özel ürünler sunuyoruz.

2000 yılından bu yana ilaç sektöründe Ar-Ge ve ruhsatlandırma alanlarında çalıştıktan sonra eşimle birlikte ilaç araştırma ve geliştirme alanında faaliyet gösteren CT Pharma Research’ü kurduk. Şirketimizi kurduktan sonra çok fazla sayıda ilaç Ar-Ge çalışması yürütüyor ve çok yoğun bir tempoda çalışıyordum. Oğlum henüz 3 yaşındaydı.

Her zaman üretmeye, gelişmeye ve başarılı olmaya önem veren bir kadın olarak kariyerime hiç ara vermedim ve sürekli dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip ettim. İlaç Ar-Ge laboratuvarında çalışan, bilim ile uğraşan ve işini seven bir anne psikolojisinden olsa gerek oğlumun da kullanabileceği güncel bilimsel bilgilere uygun kozmesötik ürünler yapma fikri doğdu içimde.

Bu kozmesötik ürünler projesine başladığımda bitkisel içerikli, hassas bebek cildine iyi gelecek ürünler yaratmayı hayal ettim. Güvenli, yeşil bir evde çocuğunu kucağında sevgiyle tutan bir anne logosu tasarladım.

Logoyu tasarladıktan çok sonra çocuk doktoru ve psikanalist olan Donald  Winnicot’un kitapları ile tanıştım ve şu cümleyle karşılaştım: “Bir bebek yoktur. Başlangıçta bir bebek ve annesi vardır.” Bu cümleyle birlikte henüz altı aylık bir bebekken alerjik astım olan ve beş yaşına kadar astım atakları sebebi ile sık sık annesinden ayrı hastanede kalmak zorunda kalan bir çocuk olarak, anne-bebek bağını ve birliğini merkeze alan Planto Baby'nin marka imajını oluşturan içsel duygularımın işaret ettiği yerin gerçekliğini daha net gördüm.

İşte Planto Baby bu şekilde doğdu.

Her zaman bilimsel bilginin peşinden giden bir anne olarak kendi tecrübelerimden doğan Planto Baby’nin siz ve bebeğiniz arasında  keyifli ve güvenli bir bağ oluşmasına katkı sağlamasını diliyorum.

Kim. Müh. Semra Aktaş Şimşek

 

TARİHÇEMİZ

CT Pharma Research 2012 yılında Tübitak Martek   Teknoloji Geliştirme Bölgesinde ilaç araştırma ve geliştirmesi yapmak üzere Ar-Ge   laboratuvarı kurarak faaliyete başlamıştır.   Halen Ar-Ge laboratuvarında ilaç, takviye edici gıda ve kozmesötik geliştirme çalışmalarına   devam etmektedir.

CT Pharma Research 2017 yılında   hekimlerin tedavi ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği “Custom Tailored” özel ürünlerini ruhsatlandırmak, satış ve pazarlama   faaliyetlerini yürütmek için TFLL Pharma Türkiye ve TFLL Pharma Belçika firmalarını kurmuştur.

2018 yılında PLANTO BABY markalı kozmesötik ürünler TFLL Pharma tarafından piyasaya sunulmuştur.

2018 yılında CUSTOM SUPPLEMENTS  markalı takviye edici gıdalar  TFLL Pharma tarafından piyasaya   sunulmuştur.

CT Pharma Research 2022 yılında merkezine kadını alarak, anne olmayı tercih eden kadın ve çocuğunuda kapsayacak şekilde, kadının bütünsel sağlığına yönelik geliştirilmiş olduğu “Custom Tailored” özel ürünlerin  satış ve pazarlamasını yapmak üzere PLANTO Health firmasını kurmuştur. Planto Baby markasının satış ve pazarlaması bundan sonra Planto Health tarafından yapılacaktır.