Hikayemiz

Planto Baby® olarak özel olarak tasarlanmış "Custom-Tailored" bebek sağlığı ürünleri ve kozmesötik bebek cilt bakım ürünleri sunuyoruz. Bilimsel yöntemlerle geliştirdiğimiz bu ürünler, anne ile bebek arasındaki güvenli bağa katkıda bulunarak fiziksel, zihinsel ve duygusal denge dahil olmak üzere bebeğin bütünsel sağlığını destekler.

İlaç sektöründeki yolculuğum 2000 yılında Ar-Ge ve ruhsatlandırma alanlarında çalışarak başladı. İlaç araştırma ve geliştirme alanında faaliyet gösteren bir şirket olan CT Pharma Research'ün kurucu ortağıyım. Kariyerimde beyaz yakadan girişimciliğe geçerken oğlum henüz 3 yaşındaydı. Şirketimizin kuruluşundan sonra yoğun bir tempoda çalışarak birçok ilaç Ar-Ge çalışmasını yönettim.

İnovasyon, gelişme ve başarı konusunda tutkulu bir kadın olarak, dünya çapındaki bilimsel gelişmeleri takip ederek kariyerime devam ettim. Belki de ilaç Ar-Ge şirketi olan, bilimle uğraşan ve işini seven içimdeki anne, oğlumunda kullanabileceği güncel bilimsel bilgilere dayalı kozmetik ürünler yaratma fikrini ateşledi.

Bu kozmesötik ürünler projesine başladığımızda, hassas ve atopiye yatkın bebek cildi için faydalı olan, bitki bazlı içerikler içeren ürünler yaratmanın hayalini kurduk. Güvenli yeşil bir evde bebeğini sevgiyle kucaklayan bir anne logosu tasarladık.

Ve böylece Planto Baby® doğdu.

Logoyu tasarladıktan bir süre sonra çocuk doktoru ve psikanalist Donald Winnicott'un kitaplarıyla karşılaştım. Bir cümle beni çok etkiledi: “Bir bebek yoktur. Başlangıçta bir bebek ve annesi vardır.” Bu cümle, alerjik astım nedeniyle sık sık hastanede kalışlarım, annemden sık sık ayrı kalmam ile ilgili çocukluk anılarımın, anne-bebek bağını ve bütünlüğünü vurgulayan Planto Baby® marka imajını etkilediğini fark etmemi sağladı.

Her zaman bilimsel bilginin peşinden giden bir anne olarak, kişisel deneyimlerimden doğan Planto Baby'nin bebeğinizle aranızda keyifli ve güvenli bir bağ oluşmasına katkı sağlamasını diliyorum.

Kim. Müh. Semra Aktaş Şimşek

 

 

© 2022 Planto Sağlık,  Gıda, Kozmetik, Tekstil Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.
Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya danışınız.Planto Health
Planto Health House
CT Pharma Research