Blog
1 2 3 4

 • Transepidermal su kaybı (TEWL) ne anlama gelir, önemi nedir?
  Transepidermal su kaybı (TEWL) ne anlama gelir, önemi nedir?

  TEWL cilt tabakalarından çevreye solunum ile geçen su buharı oranıdır. • Bebek nemlendiricilerinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?
  Bebek nemlendiricilerinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

  Nemlendiriciler üç ana özellik taşırlar; kapatıcı, nem tutucu ve yumuşatıcılar. Aloe vera jel ve Witch hazel bu çalışmada yeralan bitkisel antienflamatuarlardır. • Bebek ürünlerindeki koruyucu maddeler sağlık açısından riskli midir?
  Bebek ürünlerindeki koruyucu maddeler sağlık açısından riskli midir?

  Güvenle formüle edilen bebek ürünlerinin içine bozulmalarını engellemek, bu ürünleri zararlı bakteri oluşumundan korumak için koruyucu maddeler konur. • Çocuklarda görülen atopik dermatiti engellemek için neler yapılabilir?
  Çocuklarda görülen atopik dermatiti engellemek için neler yapılabilir?

  Çocuklarda AD yaygın bir kronik antienflamatuar cilt problemidir. Cilt bariyerinin fonksiyon göstermesi için cildin nemlenmesi ve emolyent uygulanması şarttır. • Bebeğin temizliği için su yeterli midir?
  Bebeğin temizliği için su yeterli midir?

  Su tek başına etkili bir temizleyici olamaz. Özellikle bebek bezi bölgesinde zararlı bakterileri temizlemek için su yetersiz kalır. • Bebek masajı nasıl yapılır, faydaları nelerdir?
  Bebek masajı nasıl yapılır, faydaları nelerdir?

  Düşük ağırlıklı doğan yenidoğan bebekler yenidoğan ünitesine alınır ve burada enfeksiyonlardan kaçınmak için minimum düzeyde dokunma sağlanır,© 2022 Planto Sağlık,  Gıda, Kozmetik, Tekstil Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.
Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya danışınız.Planto Health
Planto Health House
CT Pharma Research