Blog
1 2 3 4

 • Bebeklerde ve çocuklarda cilt kuruluğunun sebepleri nelerdir?
  Bebeklerde ve çocuklarda cilt kuruluğunun sebepleri nelerdir?

  Kuru cilt, cilt bariyerinin zarar görmesi ve epidermal protein ve lipidlerin azalmasıyla bağlantılıdır. • Bez bölgesi dermatitinde dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir?
  Bez bölgesi dermatitinde dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir?

  Hijyen koşulları ve temizlik sıklığı (bez değişim sıklığı, temizleyici tipi, yıkama veya silme, parfüm, boya gibi iritanlara maruz kalma) • Bebek masajında kullanılan zeytinyağının zararları
  Bebek masajında kullanılan zeytinyağının zararları

  Bazı bitkisel yağlar yüksek düzeyde asidik oldukları için cilt bariyerine hasar verebilirler. • Ciltte Antienflamatuar Etki Ne Demektir?
  Ciltte Antienflamatuar Etki Ne Demektir?

  Enflamatuar reaksiyonlar sonucu serbest radikaller oluşur,antienflamatuar etki soothing,calming ile ifade edilebilir. • Pişik nedir, nasıl oluşur?
  Pişik nedir, nasıl oluşur?

  Bez bölgesi dermatitinin yaygın olan üç türü, aşındırmak suretiyle olan dermatit, iritan kontakt dermatit ve bez bölgesinde candida enfeksiyonudur. • Yenidoğan bebek cildinin fizyolojisi ve gelişimi nasıldır?
  Yenidoğan bebek cildinin fizyolojisi ve gelişimi nasıldır?

  Doğumdan sonra ilk gün cilt hidrasyonu hızlıca azalır, daha sonra 2 hafta boyunca artar.Bu değişiklikler cildin yeni ortama adapte olduğunu gösterir.© 2022 Planto Sağlık,  Gıda, Kozmetik, Tekstil Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.
Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya danışınız.Planto Health
Planto Health House
CT Pharma Research